"Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın
en güzel yeridir."
Sebahattin ÖZTÜRK
Sitede Arama
24 Ağustos 2016 Çarşamba
Antalya'da hava :

Detaylı Bilgi

BİZE ULAŞIN
Telefon : 0242.243 97 91 - 93 - 94
Faks : 0242.248 93 95
E-Posta : antalya@icisleri.gov.tr

Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı Açıldı

1. Konyaaltı Kitap Fuarı, Konyaaltı Kent Meydanı’nda açıldı. Fuarda, öğrencilerin kompozisyon ve hikâyelerinin yer aldığı ve “Dünya’nın en büyük çocuk kitabı” olduğu belirtilen kitap tanıtıldı.

17 Aralık 2010 Cuma

Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı Açıldı

Gülhan TEZEN / ANTALYA

        Kitap Fuarı açılışına Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Rektör Prof. Dr. İsrafil KURTCEPHE, İl Emniyet Müdürü Dr. Ali YILMAZ, Konyaaltı Kaymakamı Bayram Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.

        Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek açılış konuşmasında “Konyaaltı Belediyesi olarak bir ilke imza attık” dedi. “Okumak Lâzım” sloganıyla kitap fuarı düzenlediklerini, dört gün açık kalacak fuarda 40 stant bulunduğunu, 2 bin 500 öğrencinin kompozisyon ve hikâyelerinden bir kitap hazırlandığını, yazıların, 2 metre 40 santim boyunda ve 1 metre 22 santim genişliğindeki sayfalara yapıştırılarak dev kitap oluşturulduğunu ve hazırlanan bu kitapla fuarda bir rekora da imza atmayı ve 16 sayfalık dünyanın en büyük çocuk kitabının Dünya Çocuk Rekorları literatürüne girmesini hedeflediklerini belirtti. Bugüne kadar dünyadaki en büyük kitabın boyunun 1 metre 90 santim olduğunu ve hedeflerine ulaşarak yeni bir rekor kırdıkları için mutlu olduğunu ifade etti.

        Rekor danışmanlığı yapan Prof. Dr. Orhan Kural da bu kitabın Guinness Rekorları için yapılmadığını, kitabın Dünya Çocuk Rekorları literatürüne ''dünyanın en büyük çocuk kitabı'' olarak girdiğini söyledi.

        Konyaaltı Kitap Fuarı'nın açılışına katılan Vali Dr. Ahmet Altıparmak konuşmasında; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül'ün himayelerinde okuma kampanyası düzenlendiğine değindi. Kampanyalara rağmen ülkemizde maalesef kitap okunmadığını, Japonya'da bir kişinin okuduğu kitap sayısının yılda 20 olduğunu, Türkiye'de ise kişi başına bir kitap bile düşmediğini belirtti. Vali Altıparmak, “Veliler kitap okuyarak, öğrencilere, çocuklarına örnek olmalı” dedi.

        Konuşmalardan sonra Antalya Valisi Ahmet Altıparmak ve diğer davetliler, dünyanın en büyük çocuk kitabına sayfaları yerleştirdi. Altıparmak, daha sonra fuardaki stantları gezdi.

Fotoğraflar: Rıza ERÇİNBu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Antalya Valiliği tarafından sağlanmaktadır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2001-2016 ©