"Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın
en güzel yeridir."
Sebahattin ÖZTÜRK
Sitede Arama
26 Ağustos 2016 Cuma
Antalya'da hava :

Detaylı Bilgi

BİZE ULAŞIN
Telefon : 0242.243 97 91 - 93 - 94
Faks : 0242.248 93 95
E-Posta : antalya@icisleri.gov.tr

Türk Yıldızları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Antalya Göklerinde Uçacak

Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi “Türk Yıldızları” tarafından 29 Ekim 2013 tarihinde Antalya’da gerçekleştirilecek gösteri için Valilikte bir koordinasyon toplantısı düzenlendi.

23 Ekim 2013 Çarşamba

Türk Yıldızları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Antalya Göklerinde Uçacak

Mahmut Deniz / Antalya

        Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu Başkanlığındaki toplantıya Türk Yıldızları Filo Komutanı Hava Pilot Yarbay Zeki Koltukoğlu, pilotlar Binbaşı Bülent Savaş, Yüzbaşı M. Kemal Koyunluoğlu ve Üsteğmen Hasan Kocabaş ile kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler katıldı.

        Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Türk Yıldızları'nın daha önce 2006 ve 2012 yıllarında Antalya'da gösteriler yaptığını hatırlatarak, halkın rahatlıkla izleyebileceği bir gösterinin ilk kez gerçekleştirileceğini ifade etti. Türk Yıldızları'nı Antalya'da izlemekten büyük mutluluk duyacaklarını ifade eden Vali Yardımcısı Balcıoğlu, "29 Ekim günü Türk Yıldızları'nın gösterisine şahit olmak her anlamda güzel bir aktivite olacaktır" dedi.

        Türk Yıldızları Filo Komutanı Yarbay Zeki Koltukoğlu ise, Türk Yıldızları olarak Antalya'da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Türkiye'nin nadide turizm merkezlerinden birinde uçmak için çok gönüllü olduk. Hava durumunun da güzelliği bizi ayrıca motive ediyor” diye konuştu.

        Konuşmaların ardından Türk Yıldızları Basın ve Halkla İlişkiler Subayı Binbaşı Bülent Savaş, 21. yılını kutlayan ve bir dünya markası haline gelmiş Türk Yıldızlar'nın bu yıl ilk defa bir Cumhuriyet Bayramı'nda Ankara dışında gösteri yapacağını dile getirdi. Türkiye Cumhuriyeti'nin havacılık anlamında gökyüzündeki Milli Takımı olan Türk Yıldızları'nın Antalya'da olmasının önemine dikkati çeken Binbaşı Savaş, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Antalya'da yüzbinlerle tek yürek kutlamaya geliyoruz" şeklinde konuştu.

        Gösterinin 29 Ekim 2013 Salı günü saat 15:30-16:30 arasında gerçekleştirilmesine karar verildiği toplantıda, seyirci izleme noktası olarak ise Minicity karşısı 12 – 13 numaralı plajlar belirlendi.

        Türk Yıldızları gösteri öncesinde 27-28 Ekim tarihlerinde keşif ve prova uçuşu yapacak. Gösteri süresince Antalya'daki hava trafiği durdurulacak. Yaklaşık 300 bin TL'ye malolacak gösteri kapsamında NF-5A/B tipi 6 adet özel uçak, yaklaşık 30 dakika süren bir gösteri sunacak. Türk Yıldızları zaman zaman 30 metre yükseklikte saatte 800-900 kilometre hızda akrobatik hareketler yapacak.

Fotoğraflar: Mesut Şahin ve Türk Yıldızları

 Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Antalya Valiliği tarafından sağlanmaktadır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2001-2016 ©