"Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın
en güzel yeridir."
Sebahattin ÖZTÜRK
Sitede Arama
30 Ağustos 2016 Salı
Antalya'da hava :

Detaylı Bilgi

BİZE ULAŞIN
Telefon : 0242.243 97 91 - 93 - 94
Faks : 0242.248 93 95
E-Posta : antalya@icisleri.gov.tr

Zeytinköy Sosyal Kültürel Ekonomik Geliştirme Projesi Toplantısı Vali Dr. Ahmet Altıparmak Başkanlığında Gerçekleştirildi

Vilâyet toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Vali Yardımcıları Fuat Ergün, Murat Bulacak, Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Abit Demircan, Belediye Başkanları ve temsilcileri ile kurum müdürleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

2 Mayıs 2012 Çarşamba

Zeytinköy Sosyal Kültürel Ekonomik Geliştirme Projesi Toplantısı Vali Dr. Ahmet Altıparmak Başkanlığında Gerçekleştirildi

Mahmut DENİZ/ ANTALYA

        2010 Ağustos ayında çalışmalarına başlanan ‘Zeytinköy Sosyal Kültürel Ekonomik Geliştirme Projesi toplantısının açılış konuşmasını yapan Vali Altıparmak, Zeytinköy’le ilgili toplantının daha önce yapılacağını, ancak programının yoğun olması nedeniyle gecikme yaşandığına işaret ederek, bu tür toplantıların bölgeye yeni bir ivme ve çalışmaları gözden geçirme fırsatı kazandırdığını söyledi.

        Toplantılarda sivil toplum kuruluşları, dernekler ve muhtarların yeni taleplerini aldıklarını ifade eden Dr. Altıparmak, “Varsa bir aksama tekrar revize ediyoruz” dedi. Proje kapsamında herkesin üzerine düşeni gayet iyi yaptığını belirten Vali Altıparmak, Antalya basınına da projeye verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

        Vali Altıparmak, bugün bölgede inşaatı süren Zeytinköy Anaokulu’nda incelemede bulunduğunu ve Zeytinköy Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini de ziyaret ederek beğendiğini belirterek “Zeytinköy yeni dünya bahçeleri ile kalsın isterdim” diye konuştu.

        Proje kapsamında resmi kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluş temsilcileri, bugüne kadar Zeytinköy’de yapılan çalışmalar hakkında Vali Altıparmak’a sunum yaptılar.

        İlk sunumu yapan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Akif Aktuğ, Zeytinköy bölgesinin suç ve suçlulardan arındırılması için Emniyet Müdürlüğü olarak yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Aktuğ, suça karışmamış ailelerin korunması ve çocukların daha güvenli ortamda kaliteli eğitim alabilmelerinin sağlanması için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

        İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay da konuşmasında proje kapsamında, 9 ilköğretim okulu ve 1 ortaöğretim okulunda toplam 38 yönetici, 465 öğretmen, 7 usta öğretici, 10 gönüllü emekli öğretmen ve 31 personele bilgi verildiğini belirterek, bölgede eğitim ve öğretim düzeyinin arttırılması amacıyla okula devamsızlığın önlenmesi için 499 eve ziyarette bulunulduğunu açıkladı. Çocukların okul öncesi eğitim kapsamında anaokullarına gönderilmesi için de 5 bin 803 eve ulaştıklarını belirten Gülay, şu anda 36 anaokulu sınıfında 870 öğrencinin eğitim gördüğünü kaydetti.

        Toplantıda Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’den Zeytinköy Yeşildere Mahallesinde okul yapılacak alan olduğunu öğrenen Vali Altıparmak, bölgeye okul yapımının 2013 programına alınması için ilgililere talimatlarını bildirdi.

        Muratpaşa Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı’nın da birer sunum yaptığı toplantıda ayrıca, proje kapsamında bölgenin uzun bir süredir maruz kaldığı göçün ortaya çıkardığı olumsuz etkilerin ortadan kaldırılması, kentleşme ve çevre etkileşiminde ekonomik, sosyo-kültürel yapı ile güvenlik sorunlarının en kısa sürede çözümlenmesinin hedeflendiği belirtildi.

Fotoğraflar: Rıza ERÇİNBu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Antalya Valiliği tarafından sağlanmaktadır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2001-2016 ©