"Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın
en güzel yeridir."
Sebahattin ÖZTÜRK
Sitede Arama
29 Ağustos 2016 Pazartesi
Antalya'da hava :

Detaylı Bilgi

BİZE ULAŞIN
Telefon : 0242.243 97 91 - 93 - 94
Faks : 0242.248 93 95
E-Posta : antalya@icisleri.gov.tr

Muratpaşa - Mustafa Şimşek Anasınıfı Açılışı Vali Dr. Ahmet Altıparmak Tarafından Yapıldı

Vali Dr. Ahmet Altıparmak önderliğinde yaklaşık bir yıl önce başlatılan, ''Her ilçeye anaokulu, her okula ana sınıfı'' kampanyası kapsamında düzenlenen protokol ile hayırsever Ahmet Şimşek tarafından babası Mustafa Şimşek adına Muratpağa - Vali Saim Çotur İlköğretim Okulu bahçesine yaptırılan 4 derslikli anasınıfının açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

27 Mart 2012 Salı

Muratpaşa - Mustafa Şimşek Anasınıfı Açılışı Vali Dr. Ahmet Altıparmak Tarafından Yapıldı

Mahmut DENİZ / ANTALYA

        Törene Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Muratpaşa Kaymakam Vekili Mehmet Ali Özyiğit İl Milli Eğirim Müdürü Osman Nuri Gülay, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Hayırsever Mustafa Şimşek, protokol üyeleri, öğrenciler ile veliler katıldı.

        Vali Altıparmak törende yaptığı konuşmada, Ahmet Şimşeğin bu hayrının diğer hayırseverlere de örnek olması temennisinde bulunarak, mülkiyet sorunu nedeniyle yapımı durdurulan okullara dikkati çekti. Bu okullardan birinin merhum hayırsever Salih Konca'nın Konyaaltı’nda yaptırdığı ilköğretim okulu olduğunu söyledi.

        Salih Konca'nın okulun açılışını göremeden hayatını kaybettiğini anımsatan Vali Ahmet Altıparmak, "Okulumuz yarım kaldı. Salih Amcamızın gözü arkada kaldı. Buradan onun maneviyatına sesleniyorum. Okul yarım kalmayacak Salih Amcacığım, hepimiz hep beraber onu tamamlayacağız. Onun ismiyle o okulu açacağız" diye konuştu.

        Hayırsever Mustafa Şimsek’in hayırlı uğurlu olsun temennisinin ardından Vali Altıparmak hayırsevere Onur Belgesini verdi.

        Daha sonra protokol üyeleri ve hayırsever ile birlikte açılış kurdelesini kesen Vali Altıparmak sınıfları gezerek eğitim gören öğrencilere hediyeler verdi. Öğrencilerle de sohbet eden Vali Altıparmak, okulun bahçesine, hayırsever ile birlikte ağaç dikti.

Fotoğraflar: Rıza ERÇİNBu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Antalya Valiliği tarafından sağlanmaktadır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır. 2001-2016 ©